PAYLAŞIMDA SON NOKTA
MERHABA
FORUMA HOŞ GELDİNİZ

GİZLİ SAYFALARI GÖREBİLMENİZ VE PAYLAŞIMDA BULUNMANIZ İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ yada ( ÜYE GİRŞİ ) YAPINIZ.
PAYLAŞIMDA SON NOKTA
MERHABA
FORUMA HOŞ GELDİNİZ

GİZLİ SAYFALARI GÖREBİLMENİZ VE PAYLAŞIMDA BULUNMANIZ İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ yada ( ÜYE GİRŞİ ) YAPINIZ.
PAYLAŞIMDA SON NOKTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAYLAŞIMDA SON NOKTA

FORUM SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ İYİ VAKİT GEÇİRMENİZ DİLEĞİ İLE.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI

YazarMesaj
mumışığıateş
TEYMEN
TEYMEN
mumışığıateş

TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI Empty
MesajKonu: TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI   TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI Icon_minitimeC.tesi Tem. 04, 2009 1:06 pm

Babam öldü, demis Temel. Ilyas sormus:
-Neden öldü?
Apartmanin sekizinci katinin balkonundan düstü.
- Eyvah parçalandi mi?
- Yok, giristeki bakkalin tentesine düsünce oradan havalanip
karsi apartmana yöneldi.
- Apartmana mi çarpti, nasil oldu?
- Yok, karsi apartmanin balkonunda çamasirlar asili idi.
Çamasir ipine vurup fabrikanin bahçesine düstü.
- Orada mi öldü?
- Yok, fabrika çelik yay fabrikasi, bahçedeki yaylarin üzerine düsüp
havalandi yeniden...
- Peki sonra?
- Sonrasi ne? Baktik ki yere inmiyor, biz de vurduk onu

ALDATMA
Temel Dursun ve Cemal içiyorlarmış offff demiş Dursun karım beni Marangozla aldatıyor galiba demiş, nereden bildin? demişler ,yatağın altında testere buldum demiş az sonra Cemal offf demiş karım beni manavla aldatıyor galiba, nereden bildin demişler yatağın altında karpuz kabuğu buldum demiş.. derken Temel offfff demiş Fadimede beni atla aldatıyor galiba şaşırıp sormuşlar nereden bildin yatağın altında demiş Jokey buldum ..

Temel ve dursun yaz tatillerinde Antarktika’ya gitmeye karar vermişler. Uzun bir yolculuktan sonra buzlar diyarına varmışlar. Bir rehber bulamadıklarından kendileri gezmişler uzun buz ovalarını. ertesi sabah bir rehberle anlaşarak kıtanın en güzel yerlerini rehber eşliğinde gezip merak ettiklerini soruyorlarmış. Bir ara Temel rehbere seslenerek
- "pardon burada hiç beyaz kadın var mı" diye sormuş, rehber
- "tabiki var, buradaki kadınların yüzde doksanı beyazdır" demiş.
- "peki siyah kadın var mi?"
- "eh bir kaç tane var bu civarda"
- "pekİ siyah beyaz kadın var mı" rehber son derece şaşkın bir şekilde
- "tabiki hayır ben hiçbir yerde rastlamadım böyle kadına" cevaptan hiç de hoşnut kalmayan Temel Dursun’a dönerek
- "ula dursun yoksa dün akşamkiler penguen miydi?????".

TEMEL VE AKLI
temel takımları giyer we her sabah işe böyle gider.ama hemen geri döner ıslak bir şekilde..? karısı sorar ula temel hayırdur?temel bilmiyrum karıcıgum sigara söndürürken oluyda..karısı sorar nasul oluydatemel sigarayı denuze atıyrum sönsün diye üstüne basıyrum bende anlamıyrum karıcuğum

BU PROVAYDI
temel ile dursun maltada sürgündeymiş.birgün bunlar kaçma kararı vermişler.vede kaçmışlar.fakat temelile dursun geri gelmiş bunu gören ar4kadaşlarısormuş:madem kaçtınız niye geldiniz temel bu provaydı esas yarın kaçacağız

KAYNANA
temelin birgün evi yanmış neyse temel evdeki herkesi kurtarmış ama temel eve devamlı girip çıkıyormuş temele sormuşlar neden girip çıkıyorsun evde kimse kalmadı demişler temel anlı terler içinde cevap verir içerde kaynanam var iyi pişsin diye onu çeviyorum

MERYEM ANA
temel ikle dursun ucaga binmisler ucak dusecekmıs hostesler ya ipten atlayın yada meryem anaya dua edin demisler ipten atlamislar sonra duserken meryem anaya dua etmeye karar vermisler temel demis ki neydı lan bu karının adı..

EVE GEL
ögretmen okulda ögrencilerine sormus kim cennete gitmek istiyor herkes parmak kaldirmis ama temel kaldirmamis ögretmen sormus niye el kaldirmadin diye temel:annem dediki okuldan sonra eve gel !..

ÇAYLAR
temel kavede işe baslar. musterilerden biri seslenir -temeeeel bize üç çay ,biri açık olsun temel:hancisu

TUZ
temel ile dursun tuza para vermemek için tarlaya tuz ekmeye karar verirler.tuzu tarlaya ekerler,1yıl bekleyip tarladan tuz bitmez.temel dursuna derki tuzu tuz kurdu. yiyi bunlar nöbet beklerler. temel uçan bir sinek görür sinek dursunun burnuna konra temel dursuna kımıldama oni gördüm der ve silahını alır dursunun burnuna nişan alır ve ateşler vurdim vurdim diye sevinir.... ama dursun ölmüştür.............

MAÇ
temel ve dursun bir gün maça gitmeye karar vermişler ama bilet bir taneymiş.Yazı, tura atmışlar.temel maça git miş.temel maçtan dönünce dursun sorar maçta ne yaptın temel=iki ağacın arasına top girince gol diyi bağırıyiler dımçiki dımçiki diyiyler bide utanmadan kısa DON giyiyler. demiş

YANGIN
temel ile dursun fransaya gitmişler.otelde yangın çıkmış.temel ve dursun yangından çocukları kurtarmaya gitmişler.dursun,sadece beyaz tanlileri kurtarıp,zencileri atıyormuş.temel, ula dursun niye zencileri atıyon.beyaz tenlileri kurtarıyon yazık deyül mü . temel onlar zaten yanmış ki temel. demiş

TREN
bir gün temel tren de makinistmiş.önüne bir coçuk çıkmıs.tek seçenegum var demiş ya tren raydan çıkıcak yada çocuk ezilcek.yolculara sormuş coçugu ez demişler temel peki demis.ertesi gün gazetede haber tren raydan çıktı 400 ölü sadece makinist kurtulmuş.hakim temele sormuş nasıl oldu anlat demis.temel'valla hakim bey herşey coçugun tarlaya kacmasıyla başladu'

NERELU NERELU
dursun son model bir araba alır ve korna çala çala gider Dursun'u görür ve araba hakkında konuşur Temel bu araba klimalu der Dursun sorar nerelu nerelu ...

FUAR
fuarda japonun biri biz yerin 2metre altını kazdık tel bulduk .demiş . demekki bizim atalarımız telefon kullanıyomuş demiş.sıra temele gelmiş temel demişki biz yerin 200 metre altını kazdık hiç bişey bulamadık demekki bizim atalarımız telsiz telefon kullanıyomuş demiş

ASANSÖR
bir gün temel bir otele gider asansöre biner ve beklemeye başlar görevli gelir ve sorar niye bekliyorsunuz diye sorar temel uy asansorün üstünde beş kişilik yazıyor da 4kişi daha bekliyorum der.

YANGIN 2
TEMEL İLE DURSUN İTFAİYEDE ÇALIŞIYORLARMIŞ.BİR OKULDA YANGIN ÇIKMIŞ.DURSUN TEMEL'E;PEN YUKARIYA ÇIKIYIM SANA ÇOÇUKLARI ATAYIM SENDE TUT.''DEMİŞ.1 TANE ATMIŞ.2TANE ATMIŞ.ZENCİ ÇOCUK ATMIŞ TUTMAMIŞ. DURSUN KENDİ KENDİNE;DALGINLIĞINA GELMİŞTUR.''DEMİŞ.BİR DAHA ZENCİ ATMIŞ TUTMAMIŞ.DURSUN BAĞIRMIŞ;''NİYE TUTMUYORSUN? TEMEL;''SENDE YANIKLARI ATIYORSUN

KABADAYI TEMEL
temel bir zamanlar çok kabadayılık yaparmış evlerinin önündeki işkembeciye gider ortalığı dağıtırmış bir gün işkembeci temelin geldiğini görünce işkembesine ilaç atmış tuvaletede tuvalet bozuktur yazmış temel işkembeyi içmiş tuvaleti gelmiş tuvalet nerde diye sormuş adama adamda tuvalet arızalı demiş en yakın tuvalet 1,2 km ilerde demiş temel yola düşmüş giderken adamın biri sormuş buralarda meşur bir işkembeci varmış nerede acaba diye sormuş temelde şu sarı şeridi takip edersan bulursun demiş

ADA
bir gün temel arkadaşıyla adaya gitmek istemiş.kayıklarıyla kulaç kulaç ilerlemeye başlamışlar.adaya varmaya bir kulaç kalmış ki temel: ben çok yoruldum geri dönüyorum demiş.

OCAK
TEMEL İLE DURSUN AYNI YERDE ASKERLİK YAPIYORLARMIŞ DURSUN İZİNDEN DÖNMÜŞ. TEMEL SORMUŞŞŞ.-ULA TURSUN MEMLEKETTE NE VAR NE YOKK.DURSUN-HİÇ PİRŞEY YOKTUR.TEMEL ULA HİÇMİ PİŞİ YOKK -DURSUN HAAAA SİZİN KEDİ ÖLDİ.DER-TEMEL YAPMA YA PİZİM KEDİ ÖLDİMİ TURSUN. HII SİZİN KÖPEKTEN PİR GÜN ÖNCE ÖLDİİ TEMEL OLUM BİZİM KÖPEKTEMİ ÖLDİ HIII SİZİN ATİN KEMİKLERİ BOĞAZİNE DURDU ÖLDİ YA BİZİM ATTAMİ ÖLDİİİ.HIII BABANIN CENAZESİNİ TAŞAYAMADİ ODA ÖLDİİ UYYY BABAMDAMİ ÖLDÜ UŞAĞUM HIII ANANIN ÖLİMİNE DAYANAMADİ ODA ÖLDÜÜÜ ... VAY VAY ANAMDA ÖLDİ HEEE OLUM TURSUN DESENE BİZİM OCAK HEPTEN SÖNMÜŞŞ -DURSUNNN- VALLA BEN GELİRKEN HALA YANIYİDİ ŞİMDİ SÖNDİMİ PİLMEMMM.

AZ KALA
Bir gün temel yolda yürüyormuşYerde bişey görmüş ve parmağıyla gördüğü şeye deyip tadına bakmış.Ondan sonra azkala boka basayeyduk.Demiş

Temel' e ikramiyeden büyük miktarda para çıkar ve imajını değiştirmek ister.İlk önce gözlük almaya karar verir.Gözlükçüden kaliteli bir gözlük ister,gözlüğü takar ve fiatını sorar 10 Milyon cevabını alınca bu gözlük yakışmadı diyerek başka gözlük dener fiatı sorar 100 Milyon lafına da karşılık yakışmadığını soyler.Gözlükçü çelik kasa da saklı dünyada benzeri olmadığını söylediği gözlüğü çıkarır. Temel gözlüğü takar hoşuna gider.Çünkü gözlükçü karşısında çıplak durmaktadır.Etrafına bakar tüm insanlar çıplak gözükmektedir.Gözlüğü 100 Milyar'a satın alır evin yolunu tutar Fadimeye hava atacaktır.Eve girince köyden hemşerisi Dursun misafir gelmiştir fakat Fadime ile Dursun'u çıplak görmektedir.gözlüğü çıkarır yine çıplak görmektedir.Gözlüğü takar çıplak,çıkarır çıplak sinirlenip gözlüğü ayaklarının altına alır ve kırar ne çabuk bozuldu der.

Temel Ustura
Bir müşteri berber Temel'e traşa gelir. Temel zil zurna sarhoş.müşetinin yüzünü gelincik tarlasına çevirir.Nazik müşteri,
Görüyorsunuz içki nelere sebep oluyor diye temele konuşur. temel lafın altında kalırmı bende bunu anlatacaktım deriyi sertleştiriyor

Temel işyerinin müdürüne çıkıp ayrılmak istediğini söylemiş.müdür neden ayrılmak istediğini sormuş. Temel müdürüm demiş arkadaşlarım benimle maymun diye dalga geçiyorlar. İyi elemanını kaybetmek isteyen müdür Temel'e bölümünü değiştirmeyi önermiş. Müdür temel'e sormuş
Hangi dalı istersin Temel?
Temel'de teessüf ederim müdürüm sizdemi?

TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI
» TEMEL VE KARADENİZ FIKRALARI
» NASRETTİN HOCA FIKRALARI